Rozeberme si rozlišování počítačových her. Je tu několik žánrů, které počítačový nadšenci hrají.
1. Akční
2. Bojové
3. Závodní
4. Plošinovky
5. Logické
6. Adventury
7. Střílečky
8. Simulátory
9. Strategie
10. RPG
11. Smíšené
Každý hráč si může vybrat z těchto kategorií a pustit se do akce.
Počítačové hry patří neodmyslitelně k dětem. Rozvíjí to jejich reflexy a podporuje fantazii. Mnozí děti se díky počítačovým hrám dostanou i ve vzdělání daleko výše, než by bylo bez nich. Jako moderní doba tuto metodu podporujeme a chceme dětský rozvoj plně naplnit. Počítačové hry ale nehrají pouze děti. Jako dítě s tím můžeme začít, ale může nás to tolik polapit, že se hraní her stane naším koníčkem. U her si dokážeme, jak odpočinout, tak i prožívat pořádný adrenalin.
Hraní her po internetovém spojení můžeme i s přáteli, kteří s námi nejsou v místnosti. Umožňuje nám se spřátelit s lidmi, kteří sdílí naše nadšení pro tento druh zábavy a my si rozšiřujeme okruh svých přátel. Díky tomu, že jsme připojeni k internetu a můžeme komunikovat i s jinými lidmi, kteří jsou napříč celým světem, učíme se tím i jazyk. Nejčastější bývá angličtina. Každý, kdo hraje hry si dokáže osvojit i jazyk s kterým mluví jeho nový kamarádi a rozšiřuje se slovní zásoba. Díky opakování určitých podnětů ve hře si opakujeme slovíčka, a tak nás nemůže jen tak nic zaskočit.
Jestliže někdo ve Vašem okolí je počítačový nadšenec a nadšenec do her, sám vás může zasvětit do tohoto tématu a vysvětlit Vám, proč se zrovna jemu tento koníček tolik zamlouvá. Profese jako taková z toho může vzniknout naprosto jednoduše. Je zde mnoho youtuberů, kteří si vydělávají peníze, díky tomu že hrají hry a pouští u toho live stream. Někteří jsou tak dobří, že nemusí mít žádnou práci vedle a je to jejich hlavní příjem. Podívejte se sami. Zda Vás toto téma osloví, nastudujte si anebo se rovnou pusťte do svého příběhu. Ne nadarmo se říká „Nežiji jen jeden život, žiji jich mnoho“.